Icon

Witamy na stronie

Parafii Matki Bożej Królowej Polski

w Edmonton, Alberta, Kanada

Latest News

REJESTRACJA NA KATECHEZĘ PARAFIALNĄ - ROK SZKOLNY 2023/24
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Drodzy Parafianie!


Wraz ze zbliżającym się miesiącem listopadem, poświęconym szczególnie modlitwom za zmarłych zapraszamy wszystkich do zgromadzenia się na cmentarzach, aby wspólnie modlić się za wszystkich, którzy już odeszli do wieczności. Poniżej zamieszczamy daty modlitw oraz miejsce cmentarzy wraz z korektą daty podanej w biuletynie;           z uwagi na Święto Dziękczynienia przeniesione zostają modlitwy które miały odbyć się w „long weekend” na cmentarzu „St. Anthony”. Natomiast Parafia Różańca Świętego zaprasza wszystkich, którzy pragną wziąć udział w modlitwach na cmentarzu „Holy Cross”.

 

Modlitwy na cmentarzach:

Cmentarz „Holy Cross”                    1 Październik, godz. 15:00

Cmentarz „Our Lady of Peace       15 Paździenik,  godz. 15:00

Cmentarz „St.Anthony”                  22 Październik, godz. 15:00

 

...

 

I Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziś w Niedzielę 26 marca uroczyście rozpoczynamy dziewięciomiesięczną nowennę podczas każdej Mszy Św.Pamiętajmy w modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy nieuleczalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione.

Poniżej modlitwa, którą osoby podejmujące się duchowej adopcji zobowiązują się odmawiać każdego dnia wraz z 10-tką różańca świętego:

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, 
Maryi, która urodziła Cię z miłością, 
oraz za wstawiennictwem św. Józefa, 
człowieka zawierzenia, który opiekował 
się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji 
tego nienarodzonego dziecka, które duchowo 
adoptowałem, a które znajduje się w 
niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, 
daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje 
dziecko pozostawili przy życiu, które 
Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Po 9-ciu miesiącach wytrwałej modlitwy możemy mieć pewność, że przyczyniliśmy się do uratowania jednego, konkretnego życia dziecka.